Kiállítás

Babavilág

címmel időszakos kiállítást rendezett a Bölcsődei Múzeum, az első magyar bölcsőde megnyitásának 155. és a Bölcsődei Múzeum nyitásának 5. évfordulójára. A bölcsődék magyarországi történetét feldolgozó állandó kiállítás mellett, hat vitrinben láthatók az értékes babák és a hozzájuk tartozó kiegészítő tárgyak. A kiállítást Kalmár Ágnes művészettörténész, a kecskeméti Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely igazgatója nyitotta meg. A bölcsődék ünnepén Acsainé Végvári Katalin, a Magyar Bölcsődék Egyesületének elnöke mondott jubileumi köszöntőt.

A kiállításban a Néprajzi Múzeum és a kecskeméti Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely műtárgyai mellett három babakészítő művész munkájából láthatunk válogatást. Az Észak-Magyarországi Régiót képviselve, a kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központ I. Számú Bölcsődéjének gondozónője Kincs Lászlóné érdekes arcú, karakteres, textilből készült babáit mutatja be. Láthatjuk többek között Hófehérkét a hét törpével, egy francia babát, Piroskát és két szemüveges "barátot".

Sárvári Mariann kerámiafestő keramikus férjével Balatonendréden él, több mint tíz éve gyűjt és készít babákat. Az ő kollekciójából csodálatos porcelán babákat: angyalokat, és csecsemőket láthatunk a kiállításon. A részben kiegészített, javított darabok mellett különösen érdekesek a belga, a francia és a firenzei babák, amelyek nagy része Mariann saját készítése.

Pompola Eszter négy gyermek édesanyja, aki Solymáron él. 1988 körül találkozott a Waldorf pedagógiával, miután gyermekei ilyen óvodába jártak, és így sajátította el a pedagógiához kapcsolódó kézimunkát. 1994-ben kezdett babakészítéssel foglalkozni, amikor kislánya is óvodás lett. Az ő kedves, puha játékait, különböző, ötletes Waldorf babáit is megcsodálhatjuk. A tablókon a babakészítés állomásait követhetjük nyomon történeti sorrendben.

A helyszín: a Bölcsődei Múzeum 1082 Budapest, Nagytemplom utca 3.
Nyitva tartás: hétfőn, szerdán és pénteken du. 2-6 óráig, előzetes bejelentkezés: a 06-1-3131-011 telefonszámon. A babakiállítás 2007. július 31-ig látogatható.

Ugyanitt természetesen megtekinthető a múzeum állandó kiállítása is, amely a bölcsődék 150 éves történetét dolgozza fel. A Bölcsődei Múzeum látogatása ingyenes.